Jsme autorizovaní prodejci a přímí dovozci OASE, Pontec a Aqua Nova s 30 letou tradicí na našem trhu.

  1. AB Oxygen 1 kg
  2. Ke stažení (návody, přílohy apod.)

AB Oxygen 1 kg

AV201301

Kód výrobce: kyslíkový čistič, kyslík do jezírka, čištění jezírka, čištění jezírka na jaře, čištění zahradního jezírka, biologické čištění jezírka, jezírková chemie, Algoxan, Tripond Peroxyd, Oxymor

Cena (vč. DPH): 299 Kč

Odpovědnost za vady: 24.00 měs.

skladem u nás
odesíláme za 1-2 pracovní dny, k vyzvednutí po vyzvání

Kyslík do jezírka AB Oxygen je kyslíkový čistič proti nečistotám a kalu v jezírku 1 kg na 20-50m3 vody. Toto čištění zahradního jezírka ostatní nečistoty za pomoci aktivního kyslíku a podporuje biologický proces. Kyslík do jezírka je pro obyvatele jezírka životně důležitý. Obsah kyslíku ve vodě však závisí na teplotě. Čím je teplota vody vyšší, tím méně kyslíku obsahuje. Rybám zpravidla stačí pohyb vody pomocí čerpadla do jezírka. Proto lze kyslíkový čistič používat i k dodání kyslíku do vody jezírka v letních a zimních měsících.
Kyslík také podporuje rychlejší rozklad a odbourávání kalu ze dna jezírka a zvyšuje aktivitu čistících bakterií. Brání tak i tvorbě jedovatých bahenních plynů. Na odstranění vláknité řasy z jezírka lze použít AquaActive Algo Universal.

Použití:

Doporučujeme dávkování 20 - 50 g/1m3 vody v jezírku.
Požadované množství rovnoměrně rozsypeme na vodní
hladinu nebo na vláknité řasy či další nečistoty. S vodou dojde
k požadované reakci přípravku. Po vyplavení nečistot je nutné odumřelou řasu okamžitě odstranit, a to buď mechanicky pomocí jezírkové síťky nebo přes skimmery do jezírkové filtrace.
Přípravek se musí aplikovat ve slunečném počasí
při teplotě nad +10°C. Zásah kyslíkem můžete opakovat za 7 - 10 dnů.
Informace také naleznete v našich článcích jako je Kyslík v jezírku - elixír života nebo Řasy v jezírku na kamenech a bocích nádrže.

Způsoby působení:

Kyslíkové čištění jezírka působí okamžitým uvolňováním aktivních kyslíku do vody. Probíhající oxidace ničí buněčnou strukturu rostlin. Zvedne na hladinu odumřelé řasy mohou být krátce na to sesbírány jemnou síťkou, Zbytky vláknitých řas zachytí jezírkový filtr. AV kyslíkové čistištění napomáhá odbouravat kal a bahno ze dna jezírka.

Upozornění:

Nejsou známé žádné nežádoucí reakce s ostatními výrobky pro jezírka. Mezi použitím více prostředků pro jezírka dodržujte časový odstup několika dnů. Při zpozorování nežádoucího vlivu se musí provést okamžitá výměna vody.
Vliv na obyvatele jezírka
Při uváděném dávkování a respektování co se týká hodnoty pH, je kyslíkový čistič použitelný nezávadně. Nesypte prášek na ryby a listy leknínu. POZOR! používat jen při pH vody 7-8.
Výrobek skladujte v suchu a chladnu.

Dávkování:

20 – 50 g na 1m3 vody v jezírku.
pH nesmí být při použití vyšší než 8,5.
Výrobek pro profesionální uživatele a spotřebitele.

Pokyny pro aplikaci:

Může být použit víckrát za sezonu.V dešťové vodě a jiné měkké vodě by měl být peroxid použit pouze po nasazení zvýšení uhličitanové tvrdosti jako např. Lake Stabil , Teich Stabil nebo OASE AquaActive Optipond.
Před použitím vždy čtěte charakteristiku a informace o produktu!
Balení 1 kg na 20-50 m3 vody.

Ostatní balení kyslíku do jezírka AB Oxygen:
AB Oxygen 2,5 kg
AB Oxygen 5 kg
AB Oxygen 10 kg
AB Oxygen 25 kg

Související zboží

Často kupované:

Podobné zboží:

© 2006 webdesign Votava
odkazy