Jsme přímí dovozci OASE, Pontec a Aqua Nova.

  1. TETRA CO2 Optimat
  2. TETRA CO2 Optimat
  3. Ke stažení (návody, přílohy apod.)

TETRA CO2 Optimat

plaA1-735668

kód výrobce: hnojení CO2, hnojící systém CO2, hnojení akvarijních rostlin, CO2 hnojení

cena (vč. DPH): 494.00 Kč

odpovědnost za vady: 24.00 měs.

skladem u našeho dodavatele
odesíláme za 1-3 pracovní dny

Akvarijní hnojení Tetra CO2 Optimat. Jednoduché a šetrný systém na uhlíkové hnojivo na všechny vodní rostliny.
Nejdůležitější výživnou látkou , kterou akvarijní rostliny potřebují, je kysličník uhličitý. Pomocí soupravy na hnojení rostlin plynným CO2.
Hnojení do akvária Tetra CO2 Optimat je vhodný pro akvária až do 100 l obsahu. Cíleně působící systém k ošetření rostlin, jeho použití je jednoduché a bezpečné. Uhličité látky jsou důležité pro kvalitní růst akvarijních rostlin.Pečují o udržení biologické rovnováhy, zatímco se během fotosyntézy z rostlin vylučuje kyslík a kromě toho rozkládají škodlivé sloučeniny dusíku. Mimo to poskytují bujnost a zdraví vodním rostlinám a činí akvárium celkově atraktivnější. Zdravý růst rostlin je důležitý i proto, že omezuje nebezpečí růstu řas. Akvárium, ve kterém je rovnováha uhličitých kyselin stojí za námahu: Akvarijní rostliny budou silnější, větší a zdravější, a to během dostatečného zásobení CO2. Během hnojení rostlin CO2 se také zvýší okysličování vody, které dosud zajišťovaly jen rostliny. Hladina pH zůstane v optimální hodnotě, proto například nemohou vznikat nebezpečné reakce ammoniaku a ammonia. Pomáhá předcházet i nepěkným vápenným usazeninám na listech a plátcích rostlin.

Instalace:
1.Difusní trubici umístěte na stěnu akvária 5-15 cm pod hladinu membránou nahoru. 2.Jeden konec hadičky nasaďte na trubici, druhý konec na hlavici lahve. 3.Trubici nechte několik hodin, nejlépe přes noc v akváriu nenaplněnou Během nějaké doby se trubice naplní vodou. 4.Poté naplňte difusní trubici lehkým stisknutím hlavice lahve. Plyn bude volně unikat do akvária. Při plnění trubice CO2 se vodní hladina v trubici bude snižovat. Při prvním plnění trubici naplňte pouze z poloviny. Po 24 hodinách můžete trubici naplnit až po spodní okraj. Denně postačí 1-2 krát doplnit. K příležitostnému odvzdušnění difusní trubici pod vodou otočte tak aby mohly zbylé plyny uniknout. Při znečištění membrány sejměte horní krycí kroužek a membránu opatrně vyčistěte Při doplňování plynu udržujte láhev nad úrovní hladiny vody,aby voda nevnikla do spojovací hadičky.Při doplňování plynu a jeho difusi do akvária vypněte vzduchování a filtry. Plyn nemá smysl doplňovat v noci a v době, kdy akvárium není dostatečně osvětleno. V tuto dobu rostliny plyn nejsou schopny vstřebat. Obsah CO2 v akvarijní vodě můžete zjistit Tetra Testem. Optimální koncentrace CO2 je 5 -15 mg / l.

Další akvarijní hnojení:
soupravy a příslušenství

Často kupované:

Podobné zboží:

© 2006 webdesign Votava
odkazy